«ՀԱՆՐԱՅԻՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2011 թվականի մայիսի 26-ի ՀՕ-172-Ն օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 24-րդ հոդվածի 1-ին մասը «հանձնաժողովի անդամի» բառերից հետո լրացնել «կամ ընտրական հանձնաժողովում տեխնիկական սարքավորումը սպասարկող մասնագետի» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 46-րդ հոդվածի 1-ին մասը «աշխատանքային կարգապահական ներքին կանոնները» բառերից հետո լրացնել «, Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքով սահմանված սահմանափակումները» բառերով:
Հոդված 3. Օրենքի 47-րդ հոդվածի 2-րդ մասում «է նաեւ սույն օրենքի24-րդ հոդվածով սահմանված պահանջները չպահպանելը» բառերը փոխարինել «են նաեւ օրենքի 24-րդ հոդվածով սահմանված պահանջները չպահպանելը եւ Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքով սահմանված սահմանափակումները խախտելը» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ И ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О ПУБЛИЧНОЙ СЛУЖБЕ”
Статья 1. Часть 1 статьи 24 Закона Республики Армения “О публичной службе” от 26 мая 2011 года, ЗР – 172 – Н (далее – Закон) после слов “члена избирательной комиссии” дополнить словами “или специалиста, обслуживающего техническое оборудование в избирательной комиссии”.
Статья 2. Часть 1 статьи 46 Закона  после слов “внутренних правил трудовой дисциплины” дополнить словами “, ограничений, установленных Избирательным кодексом Республики Армения”.
Статья 3. В части 2 статьи 47 Закона слова “является также несоблюдение им требований, установленных статьей 24 настоящего Закона” заменить словами “являются также несоблюдение им требований, установленных статьей 24 Закона, и нарушение ограничений, установленных Избирательным кодексом Республики Армения”.