«ՊԵՏԱԿԱՆ ՏՈՒՐՔԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Պետական տուրքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության 1997 թվականի դեկտեմբերի 27-ի ՀՕ-186 օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 4-րդ կետի «ա» ենթակետից հանել «գրանցման» բառը:
Հոդված 2. Oրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 4-րդ կետը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ «իե» ենթակետով.
«իե) ապրանքային նշանների պետական գրանցամատյանից քաղվածքներ տալու համար 2»:
Հոդված 3. Oրենքի 28-րդ հոդվածի 3-րդ մասի «4-րդ կետը «ա»-«ժդ» բառերից հետո լրացնել «եւ «ժը» բառերով:
Հոդված 4. Oրենքի 33-րդ հոդվածում՝
1) 3-րդ մասը «50 տոկոսով» բառերից հետո լրացնել «, բացառությամբ ապրանքային նշանների գրանցման եւ վկայագիր տալու համար տուրքերի, որոնց չափերն ավելացվում են 20 տոկոսով» բառերով.
2) 8-րդ մասը «50 տոկոսով» բառերից հետո լրացնել «, բացառությամբ ապրանքային նշանի գրանցման գործողության ժամկետը երկարաձգելու համար տուրքի, որի չափն ավելացվում է 20 տոկոսով» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ "О ГОСУДАРСТВЕННОЙ ПОШЛИНЕ”
Статья 1. В подпункте “а” пункта 4  части 1 статьи 18 Закона Республики Армения “О государственной пошлине” от 27 декабря 1997 года ЗР – 186 (далее – Закон) слова “на регистрацию товарного знака заменить словами “на товарный знак”.
Статья 2 . Пункт 4 части 1 статьи 18 Закона дополнить подпунктом “” следующего содержания:
щ) за предоставление выписки из государственного журнала товарных знаков  2”.
Статья 3.   Пункт 4 части 3 статьи 28 Закона после слов “а - о” дополнить словами “и “щ”.
Статья 4. В статье 33 Закона
1) часть 3 после слов “на 50 процентов” доплнить словами “, за исключением пошлины за продление срока действия регистрации товарного знака, размер которой увеличивается на 20 процентов.”
2) часть 8 после слов “на 50 процентов” доплнить словами “, за исключением пошлины за продление срока действия регистрации товарного знака, размер которой увеличивается на 20 процентов.”
Статья 5. Настоящий Закон вступает в силу на десятый день, следующий за днм его официального опубликования.