Հոդված 1. Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ 1985 թվականի դեկտեմբերի 6-ի Հայաuտանի Հանրապետության oրենuգիրքը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 40.13-րդ եւ 40.14-րդ հոդվածներով.
«Հոդված 40.13. Տեղամասային ընտրական հանձնաժողովին տրամադրվող` ընտրողների գրանցում իրականացնող տեխնիկական սարքավորումը սպասարկող անձի (մասնագետի) կողմից քվեարկության օրն իր լիազորությունները չկատարելը կամ ոչ պատշաճ կատարելը
Տեղամասային ընտրական հանձնաժողովին տրամադրվող` ընտրողների գրանցում իրականացնող տեխնիկական սարքավորումը սպասարկող անձի (մասնագետի) կողմից քվեարկության օրն իր լիազորությունները չկատարելը կամ ոչ պատշաճ կատարելը՝
առաջացնում է տուգանքի նշանակում` նվազագույն աշխատավարձի հարյուրապատիկից մինչեւ երեքհարյուրապատիկի չափով:
Հոդված 40.14. Տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի անդամի կողմից տեղամասային ընտրական հանձնաժողովին տրամադրվող` ընտրողների գրանցում իրականացնող տեխնիկական սարքավորումը սպասարկող անձին փոխարինելուց հրաժարվելը
Տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի անդամի կողմից տեղամասային ընտրական հանձնաժողովին տրամադրվող` ընտրողների գրանցում իրականացնող տեխնիկական սարքավորումը սպասարկող անձին փոխարինելուց հրաժարվելը`
առաջացնում է տուգանքի նշանակում` նվազագույն աշխատավարձի հարյուրապատիկից մինչեւ երեքհարյուրապատիկի չափով:»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В КОДЕКС ОБ АДМИНИСТРАТИВНЫХ ПРАВОНАРУШЕНИЯХ РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ
Статья 1. Кодекс об администратиных правонарушениях Республики Армения от 6 декабря 1985 года дополнить статьями 40.13 и 40.14 следующего содержания:
Статья 40.13. Неисполнение или ненадлежащее исполнение своих полномочий в день выборов лицом (специалистом), обслуживающим предоставляемое участковой избирательной комиссии техническое оборудование, осуществляющее регистрацию избирателей
Неисполнение или ненадлежащее исполнение своих полномочий в день выборов лицом (специалистом), обслуживающим предоставляемое участковой избирательной комиссии техническое оборудование, осуществляющее регистрацию избирателей -
влечет наложение штрафа от стократного до трехсоткратного размера минимальной заработной платы.
Статья 40.14. Отказ члена участковой избирательной комисси от замены лица, обслуживающего предоставляемое участковой избирательной комиссии техническое оборудование, осуществляющее регистрацию избирателей
Отказ члена участковой избирательной комиссии от замены лица, осуществляющего обслуживание предоставляемое участковой избирательной комиссии техническое оборудование, осущствляющее регистрацию избирателей –