Ընդունվել է 15.12.2016
Հոդված 1. «Պետական տուրքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության 1997 թվականի  դեկտեմբերի 27-ի ՀՕ-186-Ն օրենքի 31-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր պարբերությունով.
«Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության ժամանակ զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի հիման ստեղծված հատուցման հիմնադրամն ազատվում է սույն օրենքով սահմանված բոլոր տեսակի պետական տուրքերի վճարումից:»:
Հոդված 2. Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում «Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության ժամանակ զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի ուժի մեջ մտնելու օրվանից:

Статья 1. Статью 31 Закона Республики Армения “О государственной пошлине” от 27 декабря 1997 года ЗР – 186 дополнить новым абзацем следующего содержания:
“Компенсационный фонд, созданный на основании Закона Республики Армения “О возмещении вреда, причиненного жизни или здоровью военнослужащих во время обороны Республики Армения”, освобождается от уплаты всех видов государственных пошлин, установленных настоящим Законом."
Статья 2. Настоящий Закон вступает в силу со дня вступления в силу Закона Республики Армения “О возмещении вреда, причиненного жизни или здоровью военнослужащих во время обороны Республики Армения”.