Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության 2003 թվականի ապրիլի 18-ի քրեական օրենսգրքի 3321 -ին հոդվածը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Հոդված 332.1. Մարդու իրավունքների պաշտպանի լիազորությունների իրականացմանը խոչընդոտելը
1. Մարդու իրավունքների պաշտպանի լիազորությունների իրականացմանը խոչընդոտելը, այդ թվում՝ նրա գործունեությանը ցանկացած ձեւով միջամտելը, Մարդու իրավունքների պաշտպանի՝ օրենքով սահմանված լիազորությունների իրականացման հետ կապված՝ նրա կամ նրա որոշմամբ հանդես եկող իրավասու անձի մուտքը ցանկացած վայր չթույլատրելը՝
պատժվում է տուգանքով՝ նվազագույն աշխատավարձի երկուհարյուրապատիկից չորսհարյուրապատիկի չափով, կամ կալանքով` մեկից երեք ամիս ժամկետով, կամ ազատազրկմամբ՝ առավելագույնը երկու տարի ժամկետով:»:

Статья 1. Статью 3321 Уголовного кодекса Республики Армения от 18 апреля 2003 года (далее - Кодекс) изложить в следующей редакции:
Статья 332.1. Препятствование осуществлению полномочий Защитника прав человека
1. Препятствование осуществлению полномочий Защитника прав человека, в то числе вмешательство в его деятельность в любой форме, недопущение его доступа или доступа выступающего по его решению компетентного лица в любое место в связи с осуществлением установленных законом полномочий Защитника прав человека, -
Наказывется штрафом в размере от двухсоткратного до четырехсоткратного размера минимальной заработной платы либо арестом на срок от одного до трех месяцев, либо лишением свободы на срок не свыше двух лет.”.