Հոդված 1. «Պետական տուրքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության 1997 թվականի դեկտեմբերի 27-ի ՀՕ-186 օրենքի 29-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 11-րդ մասով.
«Կազմակերպությունն ազատվում է իր կանոնադրության փոփոխությունների ու լրացումների, նոր խմբագրությամբ կանոնադրության պետական գրանցման կամ իր առանձնացված uտորաբաժանման կանոնադրության փոփոխությունների ու լրացումների, նոր խմբագրությամբ կանոնադրության հաշվառման համար պետական տուրքի վճարումից, եթե պետական գրանցումը կամ հաշվառումը պայմանավորված է պետական ռեգիստրում գրանցումից կամ հաշվառումից հետո ուժի մեջ մտած Հայաստանի Հանրապետության նորմատիվ իրավական ակտին կանոնադրությունը համապատասխանեցնելու անհրաժեշտությամբ:»:

Статья 1. Статью 29 Закона Республики Армения “О государственной пошлине” от 27 декабря 1997 года ЗР – 186 дополнить частью 11 следующего содержания:
“Организация освобождается от уплаты государственной пошлины за государственную регистрацию изменений и дополнений в своем уставе, государственную регистрацию устава в новой редакции или за учет изменений и дополнений в уставе своего выделенного подразделения, учет его устава в новой редакции, если государственная регистрация или учет обусловлены необходимостью приведения устава в соответствие с нормативным правовым актом Республики Армения, вступившим в силу после государственной регистрации или учета.”.