ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՎԱՐՉԱԿԱՆ ԴԱՏԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության 2013 թվականի դեկտեմբերի 5-ի վարչական դատավարության օրենսգրքի (այսուհետ՝ Օրենսգիրք) 3-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2.1-ին կետն ուժը կորցրած ճանաչել:
Հոդված 2. Օրենսգրքի 29.1-ին գլուխն ուժը կորցրած ճանաչել:
Հոդված 3. Եզրափակիչ եւ անցումային դրույթներ
1. Սույն  օրենքն ուժի մեջ է մտնում 2018 թվականի ապրիլի 1-ից:
2. Մինչեւ սույն օրենքի ուժի մեջ մտնելն ընդունված վարչական ակտերի հիման վրա Հայաստանի Հանրապետության վարչական դատարան ներկայացված հանրային իրավական դրամական պահանջներով գումարի բռնագանձման վերաբերյալ հայցադիմումները քննվում են Հայաստանի Հանրապետության 2013 թվականի դեկտեմբերի 5-ի վարչական դատավարության օրենսգրքի՝ մինչեւ սույն օրենքի ուժի մեջ մտնելը գործող 29.1-ին գլխով սահմանված կարգով:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В КОДЕКС АДМИНИСТРАТИВНОГО СУДОПРОИЗВОДСТВА РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ
Статья 1. Пункт 2.1 части 2 статьи 3 Кодекса административного судопроизводства Республики Армения от 5 декабря 2013 года (далее – Кодекс) признать утратившим силу.
Статья 2. Главу 29.1 Кодекса признать утратившей силу.
Статья 3. Заключительные и переходные положения
1. Настоящий Закон вступает в силу с 1 апреля 2018 года.
2. Исковые заявления о взыскании сумм по публично-правовым денежным требованиям, предъявленным в Административный суд Республики Армения на основании административных актов, принятых до вступления в силу настоящего Закона, рассматриваются в порядке, установленном главой 29.1 Кодекса административного судопроизводства Республики Армения от 5 декабря 2013 года, действующей до вступления в силу настоящего Закона.