«ՀԻՄՆԱԴՐԱՄՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Հիմնադրամների մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2002 թվականի դեկտեմբերի 26-ի ՀՕ-516-Ն օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 22-րդ հոդվածի 6-րդ մասի առաջին նախադասության «անդամներն» բառը փոխարինել «նախագահը, համանախագահները եւ մյուս անդամները չեն համարվում հիմնադրամում պաշտոն զբաղեցնող անձ եւ» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 24-րդ հոդվածի 2-րդ մասում «Հոգաբարձուների խորհրդի նախագահի, հիմնադրամի կառավարչի ընտրության եւ պաշտոնից ազատման» բառերը փոխարինել «Հոգաբարձուների խորհրդի նախագահի ընտրության եւ ազատման, հիմնադրամի կառավարչի ընտրության եւ պաշտոնից ազատման» բառերով:
Հոդված 3. Օրենքի 28-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետում «հիմնադրամում զբաղեցրած պաշտոնը» բառերը փոխարինել «հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամի կարգավիճակը կամ հիմնադրամում զբաղեցրած պաշտոնը» բառերով:

Статья 1. В первом предложении части 6 статьи 22 Закона Республики Армения “О фондах” от 26 декабря 2002 года ЗР-516-Н (далее – Закон) слова “Члены попечительского совета” заменить словами “Председатель, сопредседатели и другие члены попечительского совета не считаются лицами, занимающими должность в фонде, и”.
Статья 2. В части 2 статьи 24 Закона слова “об избрании и освобождении от должности председателя попечительского совета, управляющего фондом” заменить словами “об избрании и освобождении от должности председателя попечительского совета, об избрании и освобождении от должности управляющего фондом”.
Статья 3. В пункте 3 части 2 статьи 28 Закона слова “занимаемой должности в фонде” заменить словами “статуса члена попечительского совета фонда или занимаемой должности в фонде”.