Կառավարության կառուցվածքի եւ գործունեության մասին
«ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌՈՒՑՎԱԾՔԻ ԵՎ ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 10.07.2019
Հոդված 1. «Կառավարության կառուցվածքի եւ գործունեության մասին» 2018 թվականի մարտի 23-ի ՀՕ-253-Ն օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) Հավելվածի 3-րդ մասից հանել «, ապահովում Հայաստանի Հանրապետության մասնակցությամբ միջազգային դատարաններում Հայաստանի Հանրապետության շահերի պաշտպանությունը» բառերը:
Հոդված 2. Օրենքի 10-րդ հոդվածի 7-րդ մասը «վարչապետի մամուլի քարտուղարը,» բառերից հետո լրացնել «Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում Հայաստանի Հանրապետության ներկայացուցիչը,» բառերով:

Структура и деятельность Правительства
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О СТРУКТУРЕ И ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ПРАВИТЕЛЬСТВА”
Принят 10.07.2019
Статья 1. В части 3 Приложения к Закону “О структуре и деятельности Правительства” от 23 марта 2018 года ЗР – 253 – Н (далее – Закон) исключить слова “, обеспечивает защиту интересов Республики Армения в международных судах с участием Республики Армения”.
Статья 2. Часть 7 статьи 10 Закона после слов “пресс-секретарь Премьер-министра,” дополнить словами “Представитель Республики Армения в Европейском суде по правам человека,”.