Ընդունվել է 09.07.2019
Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության 2013 թվականի դեկտեմբերի 5-ի վարչական դատավարության օրենսգրքի (այսուհետ` Օրենսգիրք) 32-րդ հոդվածում «անունը, ազգանունը» բառերը փոխարինել «անունը, ազգանունը, իսկ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիների դեպքում` նաեւ հայրանունը (այսուհետ` անուն)» բառերով:
Հոդված 2. Օրենսգրքի 37-րդ, 62-րդ, 73-րդ, 86-րդ, 126-րդ հոդվածներում, 146-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետում, 158-րդ հոդվածում, 171-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետում, 178-րդ, 189-րդ եւ 222.5-րդ հոդվածներում «անունը, ազգանունը» բառերը փոխարինել «անունը» բառով:
Հոդված 3. Օրենսգրքի 146-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետում, 158-րդ հոդվածի 1-ին մասի 3-րդ կետում, 171-րդ հոդվածի 1-ին մասի 4-րդ կետում, 186-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետում «անունները, ազգանունները» բառերը փոխարինել «անունները» բառով:

Статья 1. В статье 32 Кодекса административного судопроизводства Республики Армения от 5 декабря 2013 года (далее – Кодекс) слова «имя, фамилия» заменить словами «фамилия, имя, а в случае граждан Республики Армения – также отчество (далее - имя)».
Статья 2. В статьях 37, 62, 73, 86, 126, пункте 3 части 2 статьи 146, статье 158, пункте 2 части 1 статьи 171 статьях 178, 189 т 222.5 Кодекса слова «имя, фамилию» заменит словом «имя».
Статья 3. В пункте 3 части 2 статьи 146, пункте 3 части 1 статьи 158, пункте 4 части 1 статьи 171, пункте 2 части 1 статьи 186 слова «имена, фамилии» заменть словом «имена».