Ընդունվել է 24.10.2019
Հոդված 1. Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության 1985 թվականի դեկտեմբերի 6-ի օրենսգրքի 170.8-րդ հոդվածը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Հոդված 170.8. Ակցիզային դրոշմանիշերով եւ (կամ) դրոշմապիտակներով դրոշմավորման ենթակա չդրոշմավորված (չվերադրոշմավորված) ապրանքներ իրացնելը
1. Ակցիզային դրոշմանիշերով եւ (կամ) դրոշմապիտակներով դրոշմավորման ենթակա չդրոշմավորված (չվերադրոշմավորված) ապրանքներ օտարելը, եթե դրանց ընդհանուր արժեքը վաճառողի մոտ նշված (իսկ չնշված լինելու դեպքում` oրենսդրությամբ սահմանված կարգով որոշված) գներով չի գերազանցում հիսուն հազար դրամը`
առաջացնում է տուգանքի նշանակում` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի յոթանասունապատիկի չափով:
2. Նույն խախտումը, եթե այդ ապրանքների ընդհանուր արժեքը վաճառողի մոտ նշված (չնշված լինելու դեպքում` օրենսդրությամբ սահմանված կարգով որոշված) գներով կազմում է հիսուն հազարից երկու հարյուր հազար դրամ` առաջացնում է տուգանքի նշանակում` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի երեքհարյուրապատիկի չափով:
3. Նույն խախտումը, եթե այդ ապրանքների ընդհանուր արժեքը վաճառողի մոտ նշված (չնշված լինելու դեպքում` օրենսդրությամբ սահմանված կարգով որոշված) գներով կազմում է երկու հարյուր հազարից հինգ հարյուր հազար դրամ` պատժվում է տուգանքով՝ նվազագույն աշխատավարձի ութհարյուրապատիկի չափով:
4. Նույն խախտումը, եթե այդ ապրանքների ընդհանուր արժեքը վաճառողի մոտ նշված (չնշված լինելու դեպքում` օրենսդրությամբ սահմանված կարգով որոշված) գներով կազմում է հինգ հարյուր հազար դրամ եւ ավելի`
պատժվում է տուգանքով՝ նվազագույն աշխատավարձի հազարերկուհարյուրապատիկի չափով:
5. Սույն հոդվածի առաջին, երկրորդ եւ երրորդ մասերով նախատեսված խախտումները, որոնք կատարվել են պատասխանատու անձի կողմից`
պատժվում են տուգանքով` նվազագույն աշխատավարձի երեքհազարապատիկի չափով:
Սույն հոդվածով նախատեսված պատասխանատու անձ է համարվում օրենսդրությամբ սահմանված կարգով տվյալ տնտեսավարող սուբյեկտի գործունեության ղեկավարման կամ կազմակերպման լիազորություն ունեցող անձը, որը ենթակա է պատասխանատվության նշված հոդվածով նախատեսված արարքների կատարման համար` անկախ խախտման սահմանային չափից:»:

Статья 1. Статью 170.8  Кодекса Республики Армения об административных правонарушениях от 6 декабря 1985 года изложить в следующей редакции:
"Статья 170.8. Реализация немаркированных (неперемаркированных) товаров, подлежащих маркировке акцизными марками и (или) этикетками
1. Отчуждение немаркированных (неперемаркированных) товаров, подлежащих маркировке акцизными марками и (или) этикетками, если их общая стоимость по ценам, указанным продавцом (а в случае неуказания - определенным в установленном законодательством порядке) не превышает пятидесяти тысяч драмов:
влечет назначение штрафа — в семидесятикратном размере установленной минимальной заработной платы.
2. То же нарушение, если общая стоимость этих товаров по ценам, указанным продавцом (а в случае неуказания - определяемым в установленном законодательством порядке), составляет от пятидесяти тысяч до двухсот тысяч драмов:
3. То же нарушение, если общая стоимость этих товаров по ценам, указанным продавцом (а в случае неуказания - определяемым в установленном законодательством порядке), составляет от двухсот тысяч до пятисот тысяч драмов:
наказывается  штрафом — в восьмисоткратном размере минимальной заработной платы.
4. То же нарушение, если общая стоимость этих товаров по ценам, указанным продавцом (а в случае неуказания - определяемым в установленном законодательством порядке), составляет пятьсот тысяч драмов и более:
наказывается  штрафом — в тысячадвухсоткратном размере минимальной заработной платы.
5. Нарушения, предусмотренные первой, второй и третьей частями настоящей статьи, совершенные должностным лицом:
наказываются штрафом в трехтысячекратном размере минимальной заработной платы.
Должностным лицом, предусмотренным настоящей статьей, считается лицо, в установленном законодательством порядке уполномоченное на руководство или организацию деятельности данного хозяйствующего субъекта, которое подлежит ответственности за совершение предусмотренных указанной статьей деяний, независимо от предельных размеров нарушения.".