«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԸՆՏՐԱԿԱՆ ՕՐԵՆՍԳԻՐՔ» ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգիրք» 2016 թվականի մայիսի 25-ի ՀՕ-54-Ն սահմանադրական օրենքի 40-րդ հոդվածի 1-ին մասից հանել հետեւյալ նախադասությունը. «Ընտրական վարչարարության բարձրացմանն ու ընտրական հանձնաժողովների տեխնիկական վերազինմանն ուղղված ծրագրերի իրականացման համար Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը կարող է ունենալ նաեւ արտաբյուջետային հաշիվ:»:
Հոդված 2. Սույն օրենքն ուժի մեջ մտնելու պահին Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի արտաբյուջետային հաշվին առկա արտաբյուջետային միջոցները մուտքագրվում են պետական բյուջե՝ որպես ազատ մնացորդ:
Հոդված 3. Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակման օրվան հաջորդող տասներորդ օրը: Մինչեւ սույն օրենքն ուժի մեջ մտնելն օրենքով սահմանված կարգով բացված արտաբյուջետային միջոցների հաշվին իրականացվող եւ Հայաստանի Հանրապետության 2019 թվականի պետական բյուջեով նախատեսված արտաբյուջետային ծրագրերը, միջոցառումները, դրանց հետ կապված եկամուտները եւ ծախսերը համարել Հայաստանի Հանրապետության 2019 թվականի պետական բյուջեի համապատասխան ծրագրեր, միջոցառումներ, եկամուտներ եւ ծախսեր: Ընդ որում, սույն հոդվածով նախատեսված միջոցների հաշվին ծախսերը ֆինանսավորվում են բացառապես համապատասխան մուտքերի սահմաններում եւ դրանց հաշվին:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В КОНСТИТУЦИОННЫЙ ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “ИЗБИРАТЕЛЬНЫЙ КОДЕКС РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ”
Статья 1. В части 1 с татьи 40 Конституционного закона Республики Армения “Избирательный кодекс Республики Армения” ЗР-54-Н от 25 мая 2016 года исключить следубщее предложение: “ Центральная избирательная комиссия для осуществления программ, направленных на повышение избирательного администрирования и техническое переоснащение избирательных комиссий может иметь также внебюджетный счет. ”.
Статья 2. Внебюджетные средства, имеющиеся на внебюджетном счете Центральной избирательной комиссии на момент в слупления настоящего Закона в силу зачисляются в государственный бюджетв качестве свободного остатка.
Статья 3. Настоящий Закон вступает в силу на десятый день со дня его официального опубликования. Внебюджетные программы, мероприятия за счет открытых в установленном законом порядке внебюджетных средстви предусмотренные Государственным бюджетом Республики Армения на 2019 год, связанные с ними доходы и расходы считають соответствующими программами, мероприятиями, доходами и расходами Государственного бюджетом Республики Армения на 2019 год. При этом, расходы за счет средств, предусмотренных настоящей статьей, финанситруются исключительно в пределах соответствующих поступлений и за их счет.