Ընդունվել է 13.12.2019
Հոդված 1. «Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» 2017 թվականի նոյեմբերի 15-ի ՀՕ-195-Ն օրենքի 66-րդ հոդվածում՝
1) վերնագիրը «տրանսպորտային» բառից հետո լրացնել «եւ հանգստի» բառերով.
«3. Սույն օրենքի 72-րդ հոդվածի 1-ին մասում նշված պետական կառավարման համակարգի մարմինների ենթակայությամբ հանգստյան տներ գործելու դեպքում զինծառայողները եւ նրանց ընտանիքների անդամները, ինչպես նաեւ օրենքով սահմանված կարգով զինվորական կենսաթոշակի իրավունք ունեցող անձինք օգտվում են այդ հանգստյան տներում հանգիստն անցկացնելու իրավունքից՝ համապատասխան պետական կառավարման մարմնի ղեկավարի հրամանով սահմանված կարգով եւ պայմաններով:»:
Հոդված 2. Եզրափակիչ մաս
2. Սույն օրենքի 1-ին հոդվածի 2-րդ կետով սահմանված կարգավորումն ընդունվում է սույն օրենքն ուժի մեջ մտնելուց հետո՝ 90 օրացուցային օրվա ընթացքում:

Статья 1. В статье 66 Закона “О военной службе и статусе военнослужащего” от 15 ноября 2017 года ЗР – 195 – Н:
1) название статьи после слова “обеспечение” дополнить словами “ и обеспечение отдыха ”;
“3. При наличии действующих домов отдыха в подчиненности органов государственной системы управления, указанных в части 1 статьи 72 настоящего Закона, военнослужащие и члены их семей, а также лица, в установленном законом порядке имеющие право на военную пенсию, пользуются правом на отдых в этих домах отдыха в порядке и на условиях, установленных приказом руководителя соответствующего государственного органа управления.”.
2. Регулирование, установленное пунктом 2 статьи 1 настоящего Закона, принимается в течение 90 календарных дней после вступления настоящего Закона в силу.