Ընդունվել է 12.12.2019
Հոդված 1. «Իրավաբանական անձանց պետական գրանցման, իրավաբանական անձանց առանձնացված ստորաբաժանումների, հիմնարկների եւ անհատ ձեռնարկատերերի պետական հաշվառման մասին» 2001 թվականի ապրիլի 3-ի ՀՕ-169 օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 50-րդ հոդվածի 1-ին մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 5-րդ եւ 6-րդ կետերով.
«5) դիմումը ներկայացնելու օրվան նախորդող մեկ շաբաթվա ընթացքում Դատական դեպարտամենտի տված տեղեկատվությունը՝ իրավաբանական անձի մասնակցությամբ հարուցված եւ չավարտված դատական գործերի բացակայության վերաբերյալ.
6)  դիմումը ներկայացնելու օրվան նախորդող մեկ շաբաթվա ընթացքում հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության տված տեղեկատվությունը՝ իրավաբանական անձի մասնակցությամբ հարուցված եւ չկարճված կատարողական վարույթների բացակայության վերաբերյալ:»:
Հոդված 2. Օրենքի 52-րդ հոդվածի 1-ին մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 5-րդ եւ 6-րդ կետերով.
«5) իրավաբանական անձի մասնակցությամբ հարուցված եւ չավարտված դատական գործի վերաբերյալ տեղեկատվության առկայությունը.
6) իրավաբանական անձի մասնակցությամբ հարուցված եւ չկարճված կատարողական վարույթի վերաբերյալ տեղեկատվության առկայությունը:»:

Статья 1. Часть 1 статьи 50 Закона “О государственной регистрации юридических лиц, государственном учете выделенных подразделений, учреждений юридических лиц и индивидуальных предпринимателей” от 3 апреля 2001 года ЗР – 169 – Н ( далее – Закон) дополнить пунктами 5 и 6 следующего содержания:
“5) информация, представленная Судебным департаментом в течение недели, предшествующей дате подачи заявления, об отсутствии возбужденных и незавершенных судебных дел с участием юридического лица;
6) информация, представленная Службой принудительного исполнения в течение недели, предшествующей дню подачи заявления, об отсутствии возбужденных и непрекращенных исполнительных производств с участием юридического лица.”.
Статья 2. Часть 1 статьи 52 Закона дополнить пунктами 5 и 6 следующего содержания:
“5) наличие информации о возбужденном и незавершенном судебном деле с участием юридического лица;
6) наличие информации о возбужденном и непрекращенном исполнительном производстве, с участием юридического лица”.