Սոցիալական աջակցության մասին
Հոդված 1. «Սոցիալական աջակցության մասին» 2014 թվականի դեկտեմբերի 17-ի ՀՕ-231-Ն օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 2-րդ հոդվածի 1-ին մասի 10-րդ կետում «լիազորած պետական կառավարման մարմնի եւ գործադիր իշխանության տարածքային կառավարման մարմնի ստորաբաժանումներ» բառերը փոխարինել «լիազորած պետական մարմնի եւ տարածքային կառավարման պետական մարմնի տարածքային ստորաբաժանումներ» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 22-րդ հոդվածի վերնագրում «պետական կառավարման մարմնի» բառերը փոխարինել «պետական մարմնի» բառերով, իսկ 1-ին մասում «պետական կառավարման մարմինը» բառերը՝ «պետական մարմինը» բառերով:
Հոդված 3. Օրենքի 22-րդ հոդվածի 1-ին մասի 3-րդ, 11-րդ, 13-րդ կետերում, 25-րդ հոդվածի 6-9-րդ, 11-րդ մասերում, 26-րդ հոդվածի 2-րդ մասում, 30-րդ հոդվածի 2-րդ եւ 4-րդ մասերում, 31-րդ հոդվածի 1-ին մասում, 35-րդ հոդվածի 2-րդ մասում, 36.1-ին հոդվածի 1-ին եւ 3-րդ մասերում, 36.2-րդ հոդվածի 1-ին մասում,  37-րդ հոդվածի 2-րդ մասում, 40-րդ հոդվածի վերնագրում, 1-ին, 2-րդ եւ 9-րդ մասերում, 41-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետում եւ 46-րդ հոդվածի 6-րդ մասում «պետական մարմնի աշխատակազմում» բառերը փոխարինել «պետական մարմնում» բառերով:
Հոդված 4. Օրենքի 36.2-րդ հոդվածի 3-րդ մասում «պետական կառավարման մարմնի» բառերը փոխարինել «պետական մարմնի» բառերով:
Հոդված 5. Օրենքի 40-րդ հոդվածի 8-րդ մասում «Պետական կառավարման» բառերը փոխարինել «Պետական մարմինները» բառերով:
Հոդված 6. Օրենքի 42-րդ հոդվածի 4-րդ մասում «Պետական կառավարման» բառերը փոխարինել «Պետական մարմինները» բառերով:

Социальное содействие
Статья 1. В пункте 10 части 1 статьи 2 Закона Республики Армения “О социальном содействии” от 17 декабря 2014 года ЗР-231-Н (далее – Закон) слова “подразделения уполномоченного Правительством  Республики Армения органа государственного управления в сфере социального содействия и органа территориального управления исполнительной власти” заменить словами “территориальные подразделения государственного уполномоченного органа Правительства  Республики Армения в сфере социального содействия и государственного органа территориального управления”.
Статья 2. В названии статьи 22 Закона слова “уполномоченного Правительством Республики Армения органа государственного управления” заменить словами “государственного уполномоченного органа Правительства Республики Армения”, а в части 1 слова “орган государственного управления” - словами “Государственный уполномоченный орган Правительства Республики Армения”.
Статья 3. В пунктах 3, 11, 13 части 3 статьи 22, частях 6-9 и 11 статьи 25, части 2 статьи 26, частях 2 и 4 статьи 30, части 1 статьи 31, части 2 статьи 35, частях 1 и 3 статьи 36.1, части 1 статьи 36.2, части 2 статит 37, в названии и частях 1,2 и 9 статьи 40, пункте 4 части 2 статьи 41 и части 6 статьи 46 слова “в аппарат государственного уполномоченного органа” заменить словами “в государственный уполномоченный орган.”.
Статья 4. В части 3 статьи 36.2 Закона слова “уполномоченным Правительством Республики Армения органом государственного управления” заменить словами “государственным уполномоченным органом Правительства Республики Армения”.
Статья 5. В части 8 статьи 40 Закона слова “Государственные органы управления” заменить словами “Государственные органы”.
Статья 6. В части 4 статьи 42 Закона слова “Государственные органы управления” заменить словами “Государственные органы”.
Статья 7. Настоящий Закон вступает в силу на десятый день, следующий за днем его официального опубликования.