Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության 2016 թվականի հոկտեմբերի 4-ի հարկային օրենսգրքի (այսուհետ՝ Օրենսգիրք) ամբողջ տեքստում «բնապահպանական մարմին» բառերը համապատասխան հոլովաձեւերով փոխարինել «շրջակա միջավայրի մարմին» բառերով:
Հոդված 2. Օրենսգրքի 163-րդ հոդվածի 2-րդ մասում՝
1) 1-ին կետի «բնապահպանության բնագավառի» բառերը փոխարինել «շրջակա միջավայրի ոլորտի» բառերով.
2) 2-րդ կետի «բնապահպանական օրենսդրության» բառերը փոխարինել «շրջակա միջավայրի օրենսդրության» բառերով:
Հոդված 3. Օրենսգրքի 166-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետի «գ» ենթակետի «բնապահպանության բնագավառի» բառերը փոխարինել «շրջակա միջավայրի ոլորտի» բառերով:
Հոդված 4. Օրենսգրքի 199-րդ հոդվածի 2-րդ մասում`
1) 2-րդ կետի «բնապահպանական օրենսդրության» բառերը փոխարինել «շրջակա միջավայրի օրենսդրության» բառերով.

Статья 1. Во всем тексте Налогового кодекса Республики Армения от 4 октября 2016 года (далее - Кодекс) слова ''орган по экологии'' в соответствующих грамматических формах заменить словами ''орган по окружающей среде''.
Статья 2. В части 2 статьи 163 Кодекса:
1) в пункте 1 слова ''в сфере экологии'' заменить словами ''в сфере окружающей среды'';
2) в пункте 2 слова ''природоохранного законодательства'' заменить словами ''законодательства об окружающей среде''.
Статья 3. В подпункте ''в'' пункта 3 части 2 статьи 166 Кодекса слова ''в сфере экологии'' заменить словами ''в сфере окружающей среды''.
Статья 4. В части 2 статьи 199 Кодекса:
1) в пункте 2 слова ''природоохранного законодательства'' заменить словами ''законодательства об окружающей среде '';