Հոդված 1. Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության 1985 թվականի դեկտեմբերի 6-ի օրենսգրքի 169.18-րդ հոդվածը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Հոդված 169.18. Հիմնադրամների կողմից հաշվետվությունը չհրապարակելը կամ  թերի  հրապարակելը
1. Հիմնադրամների կողմից հաշվետվությունը թերի հրապարակելը կամ օրենքով սահմանված կարգով եւ ժամկետներում հիմնադրամների կողմից հաշվետվությունը չհրապարակելը՝
առաջացնում է նախազգուշացում հիմնադրամների պաշտոնատար անձանց նկատմամբ:
2. Սույն հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված նախազգուշացման նշանակման մասին որոշմանը իրազեկվելու օրվանից հետո՝ երեսուն օրվա ընթացքում, հիմնադրամի կողմից սույն հոդվածով նախատեսված խախտումը (խախտումները) չվերացնելը՝
առաջացնում է տուգանքի նշանակում հիմնադրամների պաշտոնատար անձանց նկատմամբ՝ սահմանված նվազագույն աշխատավարձի հիսնապատիկի չափով:
3. Սույն հոդվածի 2-րդ մասով նախատեսված տուգանքի նշանակման մասին որոշմանը իրազեկվելու օրվանից հետո՝ երեսուն օրվա ընթացքում, հիմնադրամի կողմից սույն հոդվածով նախատեսված խախտումը (խախտումները) չվերացնելը՝
առաջացնում է տուգանքի նշանակում հիմնադրամների պաշտոնատար անձանց նկատմամբ՝ սահմանված նվազագույն աշխատավարձի երկուհարյուրապատիկի չափով:»:

Статья 1.  Статью 169.18 Кодекса Республики Армения  об административных правонарушениях от 6 декабря 1985 года изложить в следующей редакции:
"Статья 169.18. Неопубликование или неполное опубликование фондами отчетов
1. Неполное опубликование фондами отчета  или неопубликование фондами  отчета в порядке и сроки, установленные законом: влечет предупреждение должностных лиц фондов.
2. Неустранение фондом нарушения (нарушений), предусмотренного (предусмотренных) настоящей статьей, в течение тридцати дней со дня уведомления о постановлении о вынесении предупреждения, предусмотренного частью 1 настоящей статьи: влечет назначение штрафа должностным лицам фондов — в пятидесятикратном размере установленной минимальной заработной платы.
3. Неустранение фондом нарушения (нарушений), предусмотренного (предусмотренных) настоящей статьей, в течение тридцати дней со дня уведомления о постановлении о назначении штрафа, предусмотренного частью 2 настоящей статьи: влечет назначение штрафа должностным лицам фондов — в двухсоткратном размере установленной минимальной заработной платы.".