«ՊԵՏԱԿԱՆ ՏՈՒՐՔԻ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Պետական տուրքի մասին» 1997 թվականի դեկտեմբերի 27-ի ՀՕ-186 օրենքի 20-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 38.2- 38.4-րդ կետերով.
«38.2. Դատավորների թեկնածուների ցուցակում ընդգրկվելու համար նախկին դատավորի կողմից ներկայացված դիմումի եւ կից ներկայացված փաստաթղթերի ստուգման համար բազային տուրքի քսանապատիկի չափով
38.3. Վերաքննիչ դատարաններում դատավոր նշանակվելու համար առաջխաղացման ենթակա դատավորների թեկնածուների ցուցակի համալրման նպատակով ներկայացված դիմումի եւ կից ներկայացված փաստաթղթերի ստուգման համար բազային տուրքի քսանապատիկի չափով
38.4. Վճռաբեկ դատարանում դատավոր նշանակվելու համար առաջխաղացման ենթակա դատավորների թեկնածուների ցուցակի համալրման նպատակով ներկայացված դիմումի եւ կից ներկայացված փաստաթղթերի ստուգման համար բազային տուրքի քսանապատիկի չափով»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН "О ГОСУДАРСТВЕННОЙ ПОШЛИНЕ”
Статья 1. Статью 20 Закона “О государственной пошлине” от 27 декабря 1997 года ЗР – 186 дополнить пунктами 38.2-38.4 следующего содержания:
“38.2. За проверку заявления и приложенных к нему документов, представленных бывшим судьей для включения в список кандидатур судей
38.3. За проверку заявления и приложенных к нему документов, представленных в целях укомплектования списка кандидатур судей, подлежащих продвижению для назначения судьей в апелляционных судах
38.4. За проверку заявления и приложенных к нему документов, представленных в целях укомплектования списка кандидатур судей, подлежащих продвижению для назначения судьей в Кассационном суде