Ընդունվել է 11.05.2020
Հոդված 1. «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» 2016 թվականի դեկտեմբերի 16-ի ՀՕ-9-Ն սահմանադրական օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք)  5-րդ հոդվածի 2-րդ մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 23-րդ կետով.
«23) նշանակում է Հայաստանի Հանրապետության պետական մրցանակների մրցանակակիր ընտրող հանձնաժողովների եւ մրցանակաբաշխության կոմիտեի անդամի թեկնածու առաջադրելու իրավասություն ունեցող Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողով:»:
Հոդված 2. Օրենքի 12-րդ հոդվածի 1-ին մասի 3-րդ կետը «Ազգային ժողովին» բառերից հետո լրացնել «կամ այլ պետական մարմիններին» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В КОНСТИТУЦИОННЫЙ ЗАКОН "РЕГЛАМЕНТ НАЦИОНАЛЬНОГО СОБРАНИЯ"
Статья 1. Часть 2 статьи 5 Конституционного закона "Регламент Национального Собрания" от 16 декабря 2016 года ЗР-9-Н (далее – Закон) дополнить пунктом 23 следующего содержания:
"23) назначает постоянную комиссию Национального Собрания, имеющую правомочие выдвигать кандидатуру члена комиссий, избирающих лауреата государственных премий Республики Армения, и кандидатуру члена Конкурсного комитета Республики Армения.".
Статья 2. Пункт 3 части 1 статьи 12 Закона после слов "Национальному Собранию" дополнить словами «или другим государственным органам».