«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԴԱՏԱԿԱՆ ՕՐԵՆՍԳԻՐՔ» ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» 2018 թվականի փետրվարի 7-ի ՀՕ-95-Ն սահմանադրական օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 98-րդ հոդվածի 5-րդ մասը «ուսումնական հաստատությունում» բառերից հետո լրացնել «եւ (կամ) «Արդարադատության ակադեմիա» պետական ոչ առեւտրային կազմակերպությունում, «Հայաստանի Հանրապետության փաստաբանական դպրոց» հիմնադրամում» բառերով:
Հոդված 2.   Օրենքի  106-րդ  հոդվածի  1-ին  մասը  «ուսումնական հաստատությունում» բառերից հետո լրացնել «եւ (կամ) «Արդարադատության ակադեմիա» պետական ոչ առեւտրային կազմակերպությունում, «Հայաստանի Հանրապետության փաստաբանական դպրոց» հիմնադրամում» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В КОНСТИТУЦИОННЫЙ ЗАКОН «СУДЕБНЫЙ КОДЕКС РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ»
Статья 1. Часть 5 статьи 98 Конституционного закона «Судебный кодекс Республики Армения» от 7 февраля 2018 года, ЗР-95-Н (далее - Закон) после слов «учебном заведении» дополнить словами «и (или ) в государственной некоммерческой организации «Академия юстиции», фонде «Адвокатская школа Республики Армения» ».
Статья 2. Часть 1 статьи 106 Закона после слов «учебном заведении» дополнить словами «и (или ) в государственной некоммерческой организации «Академия юстиции», фонде «Адвокатская школа Республики Армения» ».