Ընդունվել է 27.10.2020
Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության 2016 թվականի  հոկտեմբերի 4-ի հարկային օրենսգրքի (այսուհետ` Օրենսգիրք) 408-րդ հոդվածի 6-րդ մասն ուժը կորցրած ճանաչել:
Հոդված 3. Սույն օրենքն ուժի մեջ մտնելուց հետո իրականացվող համալիր հարկային ստուգման արդյունքում հայտնաբերված` մինչեւ սույն Օրենսգիրքն ուժի մեջ մտնելու օրվան նախորդած ժամանակահատվածներին վերաբերող իրավախախտումների նկատմամբ Օրենսգրքի  408-րդ հոդվածի 6-րդ մասով սահմանված տուգանքը չի կիրառվում, իսկ համալիր հարկային ստուգման արդյունքում կազմված ակտով արձանագրված տուգանքները հարկ վճարողին չեն առաջադրվում, եթե սույն օրենքն ուժի մեջ մտնելու պահին կազմված ակտն Օրենսգրքի 398-րդ հոդվածի 6-րդ մասի համաձայն չի համարվել անբողոքարկելի:

Часть 6 статьи 408 Налогового кодекса Республики Армения от 4 октября 2016 года (далее – Кодекс) признать утратившей силу.
Статья 3. Установленный частью 6 статьи 408 Кодекса штраф не применяется к правонарушениям за периоды, предшествующие дню вступления в силу настоящего Кодекса, которые выявлены в результате проведенной после вступления в силу настоящего Закона комплексной налоговой проверки, а штрафы, зафиксированные в составленном в результате комплексной налоговой проверки акте, налогоплательщику не предъявляются, если акт, составленный на момент вступления в силу настоящего Закона, не считался необжалуемым согласно части 6 статьи 398 Кодекса.