ՎԱՐՉԱԿԱՆ ԻՐԱՎԱԽԱԽՏՈՒՄՆԵՐԻ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության 1985 թվականի դեկտեմբերի 6-ի օրենսգրքի 188-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր պարբերությունով.
«Տեխնիկական կանոնակարգերի պահանջներին արտադրանքի եւ ծառայությունների համապատասխանության պետական վերահսկողություն իրականացնող եւ Հայաստանի Հանրապետության չափագիտական վերահսկողություն իրականացնող մարմնի ղեկավարի կամ ծառայողի կարգադրագրերով սահմանված պահանջները  սահմանված ժամկետի ընթացքում չպահպանելը կամ առանց Հայաստանի Հանրապետության չափագիտական վերահսկողություն իրականացնող մարմնի գրավոր համաձայնեցման չափագիտական վերահսկողություն իրականացնող ծառայողի կողմից դրված կապարակնիքը (դրոշմը) վնասելը կամ հանելը`

Статья 1. Статью 188 Кодекса Республики Армения об административных правонарушениях от 6 декабря 1985 года дополнить новым абзацем следующего содержания:
"Несоблюдение в течение установленного срока требований, установленных предписаниями руководителя или служащего органа, осуществляющего государственный контроль за соответствием продукции и услуг требованиям технических регламентов и метрологический контроль Республики Армения, либо повреждение или снятие штампа, проставленного осуществляющим метрологический контроль служащим, без письменного согласия органа, осуществляющего метрологический контроль Республики Армения:
влечет назначение штрафа — в пятисоткратном размере установленной минимальной заработной платы.".
Статья 2. Настоящий Закон вступает в силу на 60-й день, следующий за днем его официального опубликования.