«ՊԵՏԱԿԱՆ ՏՈՒՐՔԻ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Պետական տուրքի մասին» 1997 թվականի դեկտեմբերի 27-ի ՀՕ-186 օրենքի 19.6-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր մասերով.
«Արտաքին տնտեսական գործունեության ապրանքային անվանացանկ» (ԱՏԳ ԱԱ) դասակարգչի 2523 ծածկագրին դասվող ցեմենտի (բացառությամբ 2523210000, 2523100000 ապրանքային դիրքերին դասվող ծածկագրերի) «Բացթողնում՝ ներքին սպառման համար», «Վերամշակում՝ մաքսային տարածքում» եւ «Վերամշակում՝ ներքին սպառման համար» մաքսային ընթացակարգերով յուրաքանչյուր մինչեւ հարյուր տոննայի ներմուծման լիցենզիա տրամադրելու համար բազային տուրքի 1400-ապատիկի չափով
ԱՏԳ ԱԱ 252310000 ծածկագրին դասվող ցեմենտի «Բացթողնում՝ ներքին սպառման համար», «Վերամշակում՝ մաքսային տարածքում» եւ «Վերամշակում՝ ներքին սպառման համար» մաքսային ընթացակարգերով յուրաքանչյուր մինչեւ հարյուր տոննայի ներմուծման լիցենզիա տրամադրելու համար

Статья 1. Статью 19.6 Закона “О государственной пошлине” от 27 декабря 1997 года ЗР – 186 дополнить новыми частями следующего содержания:
“Запредоставление лицензии на ввоз по таможенным процедурам“Ввоз для внутреннего потребления”, “Переработка на таможенной территории” и “Переработка для внутреннего потребления” каждой из до ста тонны цемента, классифицируемого под кодом 2523 классификатора Перечня “Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности” (ТН ВЭД) (за исключением кодов, классифицируемых под товарными позициями 2523210000, 2523100000),
в 1400 - кратном размере базовой пошлины
Запредоставление лицензии на ввоз по таможенным процедурам“Ввоз для внутреннего потребления”, “Переработка на таможенной территории” и “Переработка для внутреннего потребления” каждой из до ста тонны цемента, классифицируемого под кодом 2523100000 ТН ВЭД
в 200 - кратном размере базовой пошлины”.
Статья 2. Государственная пошлина, предусмотренная статьей 1 настоящего Закона, возврату не подлежит.