«ԼԻՑԵՆԶԱՎՈՐՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Լիցենզավորման մասին» 2001 թվականի մայիսի 30-ի ՀՕ-193 օրենքի 43-րդ հոդվածի 2-րդ մասի Լիցենզավորման ենթակա գործունեության տեսակների աղյուսակի «9.ԿՐԹՈՒԹՅԱՆ ԲՆԱԳԱՎԱՌ» բաժինը «Նախադպրոցական կրթական ծրագրի» բառերից հետո լրացնել «եւ (կամ) նախադպրոցական ծառայության» բառերով:
1. Կրթական ծրագրերի իրականացման համար մինչեւ սույն օրենքն ուժի մեջ մտնելը տրված այն լիցենզիաները, որոնց համար սույն օրենքով առաջանում են նոր պայմաններ եւ պահանջներ (այդ թվում՝ նախադպրոցական կրթական ծրագրերով), սույն օրենքն ուժի մեջ մտնելուց հետո՝ 6-ամսյա ժամկետում, ենթակա են վերաձեւակերպման: Նշված ժամկետում լիցենզիաները չվերաձեւակերպելու դեպքում կրթության պետական կառավարման լիազոր մարմինը դադարեցնում է լիցենզիաների գործողությունը:
2. Սույն հոդվածի 1-ին մասով նշված ժամկետում լիցենզիաների վերաձեւակերպման դեպքում «Պետական տուրքի մասին» 1997 թվականի դեկտեմբերի 27-ի ՀՕ-186 օրենքով լիցենզիայի վերաձեւակերպման համար սահմանված պետական տուրքը չի գանձվում:

Статья 1. Раздел “9. Область образования” таблицы подлежащих лицензированию видов деятельности части 2 статьи 43 Закона “О лицензировании” от 30 мая 2001 года ЗР-193 – Н(далее -Закон)после слов “ Осуществление дошкольной образовательной программы ” дополнить словами “ и (или) дошкольной услуги ”.
1. Лицензии, выданные на осуществление образовательных программ до вступления в силу настоящего Закона, для которых согласно настоящему Закону возникают новые условия и требования (в том числепо дошкольной образовательной программе) подлежат переоформлению в 6-месячный срок после вступления настоящего Закона в силу. В случае непереоформления лицензий в указанный срок уполномоченный орган государственного управления образованием прекращает действие лицензий.
2. В случае переоформления лицензий в указанный в части 1 настоящей статьи срок государственная пошлина за переоформление лицензий, установленная Законом Республики Армения “О государственной пошлине” от 27 декабря 1997 года ЗР – 186,не взимается