ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՎԱՐՉԱԿԱՆ ԴԱՏԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 16.12.2021
Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության վարչական դատավարության 2013 թվականի դեկտեմբերի 5-ի օրենսգրքի 83-րդ հոդվածում՝
1) 1-ին մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 7-րդ կետով.
«7) այն դեպքերի, երբ վիճարկվում է համայնքային սեփականություն հանդիսացող հողամասում կամ համայնքի վարչական սահմաններում գտնվող պետական սեփականություն հանդիսացող հողամասում գտնվող ինքնակամ կառույցի քանդման (ապամոնտաժման) մասին կայացված վարչական ակտ:».
2) 2-րդ մասի «եւ» բառը փոխարինել «,» կետադրական նշանով, իսկ նույն մասը «6-րդ» բառերից հետո լրացնել «եւ 7-րդ» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ И ИЗМЕНЕНИЯ В КОДЕКС АДМИНИСТРАТИВНОГО СУДОПРОИЗВОДСТВА РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ
Статья 1. В статье 83 Кодекса административного судопроизводства Республики Армения от 5 декабря 2013 года:
1) часть 1 дополнить пунктом 7 следующего содержания:
"7) случаев, когда оспаривается административный акт о  сносе (демонтаже) самовольной постройки, возведенной на земельном участке, являющемся муниципальной собственностью, или на расположенном в административных границах муниципалитета земельном участке, являющемся государственной собственностью.";
2)  в части 2 союз "и" заменить знаком препинания ","  и эту же часть после цифры "6" дополнить словами "и 7".