ՀԱՐԿԱՅԻՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. 2016 թվականի հոկտեմբերի 4-ի Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքի 208-րդ հոդվածի 4-րդ մասում՝
1) 1-ին կետի «եւ սոցիալական» բառերը փոխարինել «, սոցիալական (բացառությամբ սույն կետի «ժ» ենթակետի), բնապահպանական, առողջապահական եւ վերարտադրության» բառերով.
2) լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ «ժ» ենթակետով.
«ժ. կենսաթոշակային տարիքի անձանց համար սիրողական ձկնորսության դեպքում սույն կետի «է» ենթակետով սահմանված համապատասխան դրույքաչափերի նկատմամբ կիրառվում է 0.0 գործակիցը.».
3) 2-րդ կետի «՝ արհեստական եւ բնական պայմաններում վերարտադրության (բացառությամբ գիտահետազոտական նպատակներով վերաբնակեցման) նպատակներով օգտագործման (հայթայթման)» բառերը փոխարինել «բնապահպանական, առողջապահական եւ վերարտադրության կազմակերպման նպատակներով օգտագործման» բառերով:

Статья 1. В части 4 статьи 208 Налогового кодекса Республики Армения от 4 октября 2016 года (далее – Кодекс):
1) в пункте 1 слова “и социальных целях” заменить словами “, социальных (за исключением подпункта “к” настоящего пункта), экологических, здравоохранительных целях и в целях воспроизводства”;
2) пункт дополнить подпунктом “к” следующего содержания:
“к. при занятии лицами пенсионного возраста людительским рыболовством к соответствующим ставкам, установленным подпунктом “д” настоящего пункта, применяется коэффициент 0,0;
3) в пункте 2 слова “использование (добычу) в целях воспроизводства в искусственных и естественных условиях (за исключением переселения в научно-исследовательских целях)” заменить словами “за использование в экологических, здравоохранительных целях и в целях организации воспроизводства”.