«ԳՈՒՅՔԻ ՆԿԱՏՄԱՄԲ ԻՐԱՎՈՒՆՔՆԵՐԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ԳՐԱՆՑՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» 1999 թվականի ապրիլի 14-ի ՀՕ-295 օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 10-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետում «քրեական հետապնդում իրականացնող» բառերը փոխարինել «նախաքննություն իրականացնող» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 11-րդ հոդվածի 6-րդ մասում «քրեական հետապնդման այլ» բառերը փոխարինել «վարույթի հանրային այլ մասնակիցների, օպերատիվ-հետախուզական գործունեություն իրականացնող» բառերով:
Հոդված 3. Օրենքի 32-րդ հոդվածի 7-րդ մասի առաջին պարբերությունում «հետապնդման» բառը փոխարինել «վարույթն իրականացնող» բառերով:
Հոդված 4. Օրենքի 75-րդ հոդվածի 4-րդ մասում «հետապնդման այլ մարմիններին» բառերը փոխարինել «վարույթի հանրային այլ մասնակիցների, օպերատիվ-հետախուզական գործունեություն իրականացնող մարմիններին» բառերով:
Հոդված 5. Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում 2021 թվականի հունիսի 30-ի Հայաստանի Հանրապետության քրեական դատավարության օրենսգիրքն ուժի մեջ մտնելու օրը:

Статья 1. В пункте 1 части 1 статьи 10 Закона “О государственной  регистрации  прав  на имущество”  от 14 апреля 1999 года ЗР-295-Н (далее – Закон) слова “осуществляющих уголовное преследование” заменить словами “осуществляющих предварительное следствие”
Статья 2. В части 6 статьи 11 Закона слова “другим органам уголовного преследования” заменить словами “другим публичным участникам производства, органам, осуществляющим оперативно-розыскную деятельность”.
Статья 3. В абзаце первом части 7 статьи 32 Закона слова “органов уголовного преследования” заменить словами “органов, осуществляющих уголовное производство”.
Статья 4. В части 4 статьи 75 Закона слова “другим органам уголовного преследования” заменить словами “другим публичным участникам уголовного производства, органам, осуществляющим оперативно-розыскную деятельность”.
Статья 5. Настоящий Закон вступает в силу в день вступления в силу Уголовно-процессуального кодекса Республики Армения от 30 июня 2021 года.