ՎԱՐՉԱԿԱՆ ԻՐԱՎԱԽԱԽՏՈՒՄՆԵՐԻ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. 1985 թվականի դեկտեմբերի 6-ի Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքի (այսուհետ՝ Օրենսգիրք) 234-րդ հոդվածում «Հայաստանի Հանրապետության մաքսային օրենսգրքի 189-204 հոդվածներով» բառերը փոխարինել ««Մաքսային կարգավորման մասին» օրենքի 302-321-րդ հոդվածներով» բառերով:
Հոդված 2. Օրենսգրքի 261-րդ հոդվածի 1-ին մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 5-րդ ենթակետով.
«5) մաքսային մարմնի պաշտոնատար անձինք՝ մաքսային կանոնների խախտման համար:»:
Հոդված 3. Օրենսգրքի 283-րդ հոդվածի հինգերորդ պարբերության «Հայաստանի Հանրապետության մաքսային օրենսգրքով» բառերը փոխարինել ««Մաքսային կարգավորման մասին» օրենքով» բառերով:
Հոդված 4. Օրենսգրքի 310-րդ հոդվածի ութերորդ պարբերության «Հայաստանի Հանրապետության մաքսային օրենսգրքի 89, 92-97 հոդվածներով» բառերը փոխարինել ««Մաքսային կարգավորման մասին» օրենքով» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЯ В КОДЕКС РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ОБ АДМИНИСТРАТИВНЫХ ПРАВОНАРУШЕНИЯХ
Статья 1. В статье 234 Кодекса Республики Армения об административных правонарушениях от 6 декабря 1985 года (далее – Кодекс) "189-204 Таможенного кодекса Республики Армения" заменить словами "статьями 302-321 Закона "О таможенном регулировании"".
Статья 2. Часть 1 статьи 261 Кодекса дополнить подпунктом 5 следующего содержания:
"5) должностными лицами таможенного органа — за нарушение таможенных правил.".
Статья 3. В абзаце пятом статьи 283 Кодекса слова "Таможенным кодексом Республики Армения" заменить словами "Законом "О таможенном регулировании".
Статья 4. В абзаце восьмом статьи 310 Кодекса слова "статьями 89, 92-97 Таможенного кодекса Республики Армения" заменить словами "Законом "О таможенном регулировании"".