Հոդված 1. «Իրավաբանական անձանց պետական գրանցման, իրավաբանական անձանց առանձնացված ստորաբաժանումների, հիմնարկների եւ անհատ ձեռնարկատերերի պետական հաշվառման մասին» 2001 թվականի ապրիլի 3-ի ՀՕ-169 օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 26-րդ հոդվածի 1-ին մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 12.1-ին կետով.
«12.1) տեղեկություններ սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության բաժնեմասը հավատարմագրային կառավարման հանձնելու վերաբերյալ.»:
Հոդված 2. Օրենքը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 40.1-ին հոդվածով.
«Հոդված 40.1.  Սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությունների բաժնեմասը հավատարմագրային կառավարման հանձնելու համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը
1. Գործակալությունը միասնական պետական գրանցամատյանում գրառում է միայն սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությունների (սույն հոդվածում այսուհետ՝ ընկերություն) բաժնեմասերը հավատարմագրային կառավարման հանձնելու վերաբերյալ տեղեկություններ:
2. Ընկերության բաժնեմասը հավատարմագրային կառավարման հանձնելուց հետո՝ մեկամսյա ժամկետում, պետական գրանցում կատարելու համար շահագրգիռ անձը ներկայացնում է՝
1)   դիմում, որը պետք է պարունակի հավատարմագրային կառավարչի վերաբերյալ տեղեկություններ՝ անձնագրային տվյալները՝ ֆիզիկական անձի դեպքում (Հայաստանի Հանրապետությունում հաշվառված անհատ ձեռնարկատիրոջ դեպքում՝ նաեւ պետական հաշվառման համարը), կամ պետական գրանցման համարը` Հայաստանի Հանրապետությունում գրանցված իրավաբանական անձի դեպքում.
2)   բաժնեմասի կամ դրա մասի հավատարմագրային կառավարման հանձնելու հիմքը (պայմանագիրը, դատարանի վճիռը եւ այլն).

Статья 1. Часть 1 статьи 26 Закона “О государственной регистрации юридических лиц, государственном учете выделенных подразделений, учреждений юридических лиц и индивидуальных предпринимателей” от 3 апреля 2001 года ЗР – 169 – Н (далее – Закон) дополнить пунктом 12.1 следующего содержания:
“12.1) сведения о передаче доли общества с ограниченной ответственностью в доверительное управление;”.
Статья 2. Закон дополнить статьей 40.1 следующего содержания:
Статья 40.1 Документы, необходимые для передачи доли обществ с
ограниченной ответственностью в доверительное управление
1. Агентство вносит в Единый государственный реестр только сведения о передаче долей обществ с ограниченной ответственностью (далее в настоящей статье – общество) в доверительное управление.
2. В целях произведения государственной регистрации заинтересованное лицо в месячный срок после передачи доли общества в доверительное управление представляет:
1) заявление, которое должно содержать сведения о доверительном управляющем: в случае физического лица – паспортные данные(также государственный учетный номер в случае посталенного на учет в Республике Армения индивидуального предпринимателя) или в случае зарегистрированного в Республике Армения юридического лица - государственный регистрационный номер;
2) основание (договор, постановление суда и прочее) передачи доли или ее части в доверительное управление;