Հոդված 1. 1985 թվականի դեկտեմբերի 6-ի Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքի 137.8-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 11-13-րդ մասերով.
«11. Միջպետական բեռնափոխադրումներ կատարող կազմակերպության կողմից Որակի խարտիայով նախատեսված փոխադրումների մենեջերի, այդ թվում՝ նրա փոփոխության եւ կազմակերպության ֆինանսական վիճակի վերաբերյալ տեղեկատվությունը սահմանված ժամկետում լիազոր մարմին չներկայացնելը՝
12. Թույլատրելի առավելագույն 3,5 տոննա քաշը գերազանցող բեռնատար ավտոտրանսպորտային միջոցներով դեպի Տրանսպորտի նախարարների եվրոպական կոնֆերանսի (ՏՆԵԿ-ի) անդամ պետություններ միջպետական բեռնափոխադրումներ (բացառությամբ ոչ առեւտրային փոխադրումների) կատարող կազմակերպությունների կողմից Միջազգային ավտոճանապարհային բեռնափոխադրումների Որակի խարտիայով նախատեսված փոխադրումների մենեջերի համար սահմանված պահանջները խախտելը՝
13. Փոխադրումների գործունեությանն առնչվող Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված պահանջները խախտելը՝
առաջացնում է տուգանքի նշանակում` կազմակերպության նկատմամբ՝ սահմանված նվազագույն աշխատավարձի հարյուրապատիկի չափով, իսկ փոխադրումների մենեջերի նկատմամբ՝ սահմանված նվազագույն աշխատավարձի հիսնապատիկի չափով:»:

Статья 1.   Статью137.8 Кодекса Республики Армения об административных правонарушениях от 6 декабря 1985 года дополнить частями 11-13 следующего содержания:
"11. Непредставление организацией, осуществляющей межгосударственные грузоперевозки, в уполномоченный орган в установленный срок информации о менеджере по предусмотренным Хартией качества перевозкам, в том числе о его смене и финансовом положении организации:
влечет назначение штрафа — в пятидесятикратном размере установленной минимальной заработной платы.
12 Нарушение организациями, осуществляющими межгосударственные перевозки (за исключением некоммерческих перевозок) на грузовых автотранспортных средствах с максимально разрешенной массой более 3,5 тонны в государства-члены Европейской конференции министров транспорта (ЕКМТ), требований, установленных для менеджера перевозок, предусмотренных Хартией качества международных автомобильных грузоперевозок:
13 Нарушение установленных законодательством Республики Армения требований к деятельности по перевозкам:
влечет назначение штрафа организациям — в стократном размере установленной минимальной заработной платы, а менеджеру по перевозкам — в пятидесятикратном размере установленной минимальной заработной платы.".