Հոդված 1. 1985 թվականի դեկտեմբերի 6-ի Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքի (այսուհետ՝ Օրենսգիրք) 170.3-րդ հոդվածն ուժը կորցրած ճանաչել:
Հոդված 2. Օրենսգրքի 219.1-ին հոդվածից հանել «, ինչպես նաեւ 170.3 հոդվածով նախատեսված տեղական հարկերը եւ տեղական վճարները (բացառությամբ տեղական տուրքի) սահմանված ժամկետներում չվճարելու վերաբերյալ գործերը» բառերը:
Հոդված 3. Օրենսգրքի 234-րդ հոդվածից հանել «170.3 հոդվածով նախատեսված վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ գործերը՝ մաքսային իրավահարաբերությունների մասով,» բառերը:
Հոդված 4. Օրենսգրքի 244.2-րդ հոդվածից հանել «, ինչպես նաեւ 170.3 հոդվածով նախատեսված պետական հարկերը եւ պետական վճարները, պետական բյուջե վճարվող օրենքով սահմանված այլ պարտադիր վճարները սահմանված ժամկետներում չվճարելու վերաբերյալ գործերը» բառերը:
Հոդված 5. Օրենսգրքի 302-րդ հոդվածում «Վարչական տույժ նշանակելու մասին որոշումը կատարման ենթակա չէ, եթե այն ի կատար չի ածվել կայացման օրվանից երեք ամսվա ընթացքում» բառերը փոխարինել «Վարչական տույժ նշանակելու մասին որոշումը կատարման ենթակա չէ, եթե այն ի կատար չի ածվել  անբողոքարկելի դառնալուց հետո՝  երեք ամսվա ընթացքում» բառերով:

Статья 1.   Статью 170.3 Кодекса Республики Армения об административных правонарушениях от 6 декабря 1985 года (далее – Кодекс) признать утратившей силу.
Статья 2. В статье 219.1 Кодекса исключить слова " , а такжеделао невыплате в установленные сроки местных налогов и местных платежей (за исключением местной пошлины), предусмотренных статьей 170.3" .
Статья 3. В статье 234 Кодекса исключить слова " дела об административных правонарушениях, предусмотренных статьей 170.3, — по части таможенных правоотношений ".
Статья 4. В статье 244.2 исключить слова " , а такжеделао невыплате в установленные сроки предусмотренных статьей 170.3 государственныхналогов игосударственных платежей, иных уплачиваемых в государственныйбюджет установленных законом обязательных платежей" .
Статья 5. В статье 302 Кодекса слова "Постановление о назначении административного взыскания не подлежит исполнению, если оно не было исполнено в течение трех месяцев со дня вынесения" заменить словами " Постановление о назначении административного взыскания не подлежит исполнению, если оно не было исполнено в течение трех месяцев после того, как стало необжалуемым ".