«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐԿԱՅԻՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ» 2023 ԹՎԱԿԱՆԻ ՄԱՐՏԻ 1-Ի ՀՕ-101-Ն ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» 2023 թվականի մարտի  1-ի ՀՕ-101-Ն օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 11-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետում առաջին «չափանիշներին» բառը փոխարինել «չափանիշներին, այդ թվում` հարկային հսկողության իրականացման համար կիրառվող ռիսկերի կառավարման համակարգով (այսուհետ` Կառավարության սահմանած չափանիշներ),» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 27-րդ հոդվածի 1-ին մասում`
1) 1-ին կետի «2024 թվականի հուլիսի 1-ը» բառերը փոխարինել «2025 թվականի հունվարի 1-ը» բառերով.
2) 2-րդ կետի «2024 թվականի հուլիսի 1-ը» բառերը փոխարինել «2025 թվականի հունվարի 1-ը» բառերով, «հունիսի 30-ի դրությամբ» բառերը` «դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ» բառերով, իսկ «2024 թվականի հուլիսի 1-ից» բառերը` «2025 թվականի հունվարի 1-ից» բառերով:
Հոդված 3. Օրենքի 28-րդ հոդվածում «2024 թվականի հուլիսի 1-ից» բառերը փոխարինել «2025 թվականի հունվարի 1-ից» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН “О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЙ В НАЛОГОВЫЙ КОДЕКС РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ” ОТ 1 МАРТА 2023 ГОДА ЗР-101-Н
Статья 1. В пункте 2 части 1 статьи 11 Закона “О внесении изменений и дополнений в Налоговый кодекс Республики Армения” от 1 марта 2023 года ЗР-101-Н (далее - Закон) первые слова “с критериями, установленными Правительством,” заменить словами “с установленными Правительством критериями, в том числе системой управления рисками, применяемой для осуществления налогового контроля (далее – критерии, установленные Правительством),”.
Статья 2. В части 1 статьи 27 Закона:
1) в пункте 1 слова “до 1 июля 2024 года” заменить словами “до 1 января 2025 года”;
2) в пункте 2 слова “до 1 июля 2024 года” заменить словами “до 1 января 2025 года”, слова “по состоянию на 30 июня” - словами “по состоянию на 31 декабря”, а слова “после 1 июля 2024 года” – словами “после 1 января 2025 года”.