ՎԱՐՉԱԿԱՆ ԻՐԱՎԱԽԱԽՏՈՒՄՆԵՐԻ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. 1985 թվականի դեկտեմբերի 6-ի Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգիրքը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 150.17-րդ հոդվածով.
«Հոդված 150.17. Ինտերնետ հասանելիության ծառայություններ մատուցող հանրային էլեկտրոնային հաղորդակցության ցանցի օպերատորների կողմից օտարերկրյա պետություններում կազմակերպված եւ Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված համապատասխան լիցենզիա չունեցող կազմակերպությունների կազմակերպած վիճակախաղի (տոտալիզատորի) եւ ինտերնետ շահումով խաղերի կայքերի՝ օրենքով սահմանված կարգով արգելափակման պարտականությունները չկատարելը կամ ոչ պատշաճ կատարելը
1. Օտարերկրյա պետություններում կազմակերպված եւ Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված համապատասխան լիցենզիա չունեցող կազմակերպությունների կազմակերպած վիճակախաղի (տոտալիզատորի) եւ ինտերնետ շահումով խաղերի կայքերի՝ «Շահումով խաղերի, ինտերնետ շահումով խաղերի եւ խաղատների մասին» եւ «Վիճակախաղերի մասին» օրենքներով սահմանված կարգով արգելափակման պարտականությունները չկատարելը կամ ոչ պատշաճ կատարելը՝
առաջացնում է նախազգուշացում՝ խախտումը վերացնելու վերաբերյալ հանձնարարականով:
2. Սույն հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված արարքը կրկին կատարելը նախազգուշացումից հետո՝ մեկ տարվա ընթացքում՝
առաջացնում է տուգանքի նշանակում՝ յուրաքանչյուր խախտման համար սահմանված նվազագույն աշխատավարձի հինգհարյուրապատիկից մինչեւ հազարապատիկի չափով:
3. Սույն հոդվածի 2-րդ մասում նշված խախտումը մեկ տարվա ընթացքում վարչական պատասխանատվության ենթարկվելուց հետո կրկնելը կամ նախկինում կատարած խախտումը վարչական պատասխանատվության ենթարկվելուց հետո՝ մեկամսյա ժամկետում, չվերացնելը՝
առաջացնում է տուգանքի նշանակում՝ յուրաքանչյուր խախտման համար սահմանված նվազագույն աշխատավարձի երեքհազարապատիկի չափով:»:

Статья 1.  Кодекс Республики Армения об административных правонарушениях от 6 декабря 1985 года (далее - Кодекс) дополнить статьей 150.17 следующего содержания:
"Статья 150.17. Неисполнение или ненадлежащее исполнение операторами публичной электронной коммуникационной сети, предоставляющими услуги по доступу в Интернет, обязанностей по блокировке в установленном законом порядке сайтов лотереи (тотализатора) и игр с интернет-выигрышем, организованных в иностранных государствах и организациями, не имеющими установленной законодательством Республики Армения соответствующей лицензии
1. Неисполнение или ненадлежащее исполнение обязанностей по блокировке в установленном законами  "Об играх с выигрышем, интернет-играх с выигрышем и игорных домах" и "О лотереях" порядке сайтов лотереи (тотализатора) и игр с интернет-выигрышем, организованных в иностранных государствах и организациями, не имеющими установленной законодательством Республики Армения соответствующей лицензии:
влечет предупреждение с предписанием об  устранении нарушения.
2. Повторное совершение деяния, установленного частью 1 настоящей статьи, в течение одного года после вынесения предупреждения:
влечет назначение штрафа за каждое нарушение — от пятисоткратного до тысячекратного размера установленной минимальной заработной платы.
3.  Повторное совершение указанного в части 2 настоящей статьи нарушения в течение одного года после привлечения к административной  ответственности либо неустранение ранее совершенного нарушения в течение одного месяца после привлечения к административной ответственности:
влечет назначение штрафа за каждое нарушение  - в трехтысячекратном размере установленной минимальной заработной платы.".