Ընդունվել է 12.04.2024
Հոդված 1. 1985 թվականի դեկտեմբերի 6-ի Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքի 206.16-րդ հոդվածի 1-ին մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«1. Ընտանեկան եւ կենցաղային բռնության կանխարգելման ու ընտանեկան եւ կենցաղային բռնության ենթարկված անձանց պաշտպանության մասին» օրենքի 7-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 5-րդ կետով, ինչպես նաեւ 8-րդ հոդվածի 5-րդ մասի 5-8-րդ կետերով նախատեսված պահանջները ընտանեկան եւ կենցաղային բռնություն գործադրած անձի կողմից դիտավորությամբ չկատարելը՝
առաջացնում է տուգանքի նշանակում՝ սահմանված նվազագույն աշխատավարձի երկու հարյուրապատիկից չորս հարյուրապատիկի չափով:»:

Статья 1. Часть 1 статьи 206.16 Кодекса Республики Армения об административных правонарушениях от 6 декабря 1985 года изложить в следующей редакции:
"1. Умышленное неисполнение лицом, совершившим семейное и бытовое насилие, требований, предусмотренных пунктом 5 части 3 статьи 7, а также пунктами 5-8 части5 статьи 8 Закона "О предотвращении семейного и бытового насилия и защите лиц, подвергающихся семейному и бытовому насилию":
влечет назначение штрафа - от двухсоткратного до четырехсоткратного размера установленной минимальной заработной платы».