Ընդունվել է 05.03.2025
Հոդված 1. 2021 թվականի հունիսի 30-ի Հայաստանի Հանրապետության քրեական դատավարության օրենսգրքի 159-րդ հոդվածի 1-ին մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 5-րդ կետով.
«5) հանցագործության հիմքով սեփականատիրոջ տիրապետումից դուրս գտնվող փոխադրամիջոցի գույքահարկի արժեքը՝ Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքի 245-րդ հոդվածի 1-ին մասի 6-րդ կետով սահմանված ժամանակահատվածի համար:»:
Հոդված 2. Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակման օրվան հաջորդող տասներորդ օրը եւ տարածվում է օրենքն ուժի մեջ մտնելուց հետո կատարված հանցագործությունների հիմքով սեփականատիրոջ տիրապետումից դուրս գտնվող փոխադրամիջոցների գույքահարկի հաշվարկման գործընթացի վրա:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ В УГОЛОВНО - ПРОЦЕССУАЛЬНЫЙ КОДЕКС РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ
Статья 1.   Часть 1 статьи 159 Уголовно-процессуального кодекса Республики Армения от 30 июня 2021 года дополнить пунктом 5 следующего содержания:
“5) стоимость налога на имущество для транспортного средства, находящегося вне владения собственника по основанию преступления, - за период, установленный пунктом 6 части 1 статьи 245 Налогового кодекса Республики Армения.”.
Статья 2. Настоящий Закон вступает в силу на десятый день со дня его официального опубликования и распространяется на процесс исчисления налога на имущество для транспортного средства, находящегося вне владения собственника по основанию преступления, совершенного после вступления Закона в силу.