Հոդված 1. Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության 1985 թվականի դեկտեմբերի 6-ի օրենսգրքի (այսուհետ` Օրենսգիրք) 80.1-ին հոդվածի վերնագրում եւ տեքստում`
1) «նյութերի» բառից հետո լրացնել «եւ հիդրոֆտորածխածինների» բառերով.
2) «տեղյակ չպահելը» բառերը փոխարինել «չտեղեկացնելը» բառով:
Հոդված 2. Օրենսգիրքը  լրացնել  հետեւյալ  բովանդակությամբ 87.1-ին հոդվածով.
«Հոդված 87.1.  Օզոնային շերտը քայքայող նյութերի եւ հիդրոֆտորածխածինների առաքման թույլտվություն ստացած հայտատուների կողմից այդ նյութերի ներմուծման անհատական չափաքանակների օգտագործման մասին օրենքով նախատեսված հաշվետվությունը պետական լիազոր մարմին չներկայացնելը
Օզոնային շերտը քայքայող նյութերի եւ հիդրոֆտորածխածինների առաքման թույլտվություն ստացած հայտատուների կողմից այդ նյութերի ներմուծման անհատական չափաքանակների օգտագործման մասին օրենքով նախատեսված հաշվետվությունը պետական լիազոր մարմին չներկայացնելը կամ ժամկետանց ներկայացնելը`
առաջացնում է տուգանքի նշանակում անհատ ձեռնարկատերերի  նկատմամբ` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի հիսնապատիկի չափով, իսկ պաշտոնատար անձանց նկատմամբ` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի երկուհարյուրապատիկի չափով:»:
Հոդված 3. Օրենսգրքի 242-րդ հոդվածում «88-91-րդ հոդվածներով» բառերը փոխարինել «87.1-91-րդ հոդվածներով» բառերով:

Статья 1.  Заголовок и текст  статьи 80.1 Кодекса Республики Армения  об административных правонарушениях от 6 декабря 1985 года (далее – Кодекс):
1)  после слова "озоновый слой," дополнить словами "и гидрофторуглеродов";
2) настоящее изменение не влечет изменений в тексте русского перевода.
Статья 2. Кодекс дополнить статьей 87.1 следующего содержания:
"Статья 87.1. Непредставление в уполномоченный государственный орган заявителями, получившими разрешение на поставку разрушающих озоновый слой материалов и гидрофторуглеродов, предусмотренного законом отчета об использовании индивидуальных квот на ввоз этих материалов
Непредставление заявителями, получившими разрешение на поставку разрушающих озоновый слой материалов и гидрофторуглеродов, или несвоевременное представление ими в уполномоченный государственный орган предусмотренного законом отчета об использовании индивидуальных квот на ввоз этих материалов:
влечет назначение штрафа на индивидуальных предпринимателей - в пятидесятикратном размере установленной минимальной заработной платы, а на должностных лиц — в двухсоткратном размере установленной минимальной заработной платы.".